Trump újraválasztásával a bevándorlási politikák hatalmának központosítása súlyos aggodalmakat vet fel a demokratikus fékek és ellensúlyok gyengülése miatt.
Trump visszatér: Hogyan formálhatja át a régiót Délkelet-Ázsia és Indonézia geopolitikai egyensúlya?
Trump második elnöksége várhatóan jelentős geopolitikai kihívásokat okoz Délkelet-Ázsiának, miközben Indonézia egyensúlyozni próbál a nagyhatalmi érdekek között.
Elon Musk növekvő politikai befolyása és a közösségi médián keresztüli manipulációja egyre nagyobb veszélyt jelent az Egyesült Királyság demokratikus intézményeire.
A BBC és a MediaZona vizsgálata szerint a háborúban elesett orosz katonák száma akár 200 ezer is lehet.
Észak-Korea további csapatokat küld Oroszországba, és egy ICBM vagy kémszatellit indítását készíti elő a dél-koreai hírszerzés szerint.
Dmitrij Peszkov szerint az ukrajnai háború oka Oroszország nemzetbiztonságának fenyegetése, és nem befolyásolja azt az olajárak alakulása.
Világkép
Politika
Ajánljuk
Tajvan ezzel szemben, mely 2021-ben a világ nyolcadik legdemokratikusabb országának számított, ennek az ellenpéldáját mutatja meg. Azt, hogy nincs szükség egy, a társadalom minden szintjére beférkőző politikai pártra, egy vasököllel uralkodó kormányzatra, és egy mindenek felett álló császárra sem. Azt, hogy mindezek nélkül is lehet nagy és erős egy ország.
A csendes-óceáni biztonságpolitikai rendszer komoly változásának előszele volt, amikor a japán kabinet 2022 decemberében bejelentette: mintegy 315 milliárd dollárral kívánja növelni katonai kiadásait az elkövetkezendő öt évben. A tervek tényleges megvalósítása esetén Japán a világ harmadik legnagyobb katonai hatalmává válna a hadsereg kiadásai tekintetében, ez pedig pozícióba hozná az Egyesült Államokat a Kínával folytatott hatalmi harcaiban Kelet- és Délkelet-Ázsiában. A japán társadalom többsége ugyan támogatja a kormány döntését, azonban a fejlesztések finanszírozásának kérdése megosztja a már így is nagy államadóssággal rendelkező országot.
Szlovákia folytatja az Ukrajna támogatását