Trump újraválasztásával a bevándorlási politikák hatalmának központosítása súlyos aggodalmakat vet fel a demokratikus fékek és ellensúlyok gyengülése miatt.
Trump visszatér: Hogyan formálhatja át a régiót Délkelet-Ázsia és Indonézia geopolitikai egyensúlya?
Trump második elnöksége várhatóan jelentős geopolitikai kihívásokat okoz Délkelet-Ázsiának, miközben Indonézia egyensúlyozni próbál a nagyhatalmi érdekek között.
Elon Musk növekvő politikai befolyása és a közösségi médián keresztüli manipulációja egyre nagyobb veszélyt jelent az Egyesült Királyság demokratikus intézményeire.
A BBC és a MediaZona vizsgálata szerint a háborúban elesett orosz katonák száma akár 200 ezer is lehet.
Észak-Korea további csapatokat küld Oroszországba, és egy ICBM vagy kémszatellit indítását készíti elő a dél-koreai hírszerzés szerint.
Dmitrij Peszkov szerint az ukrajnai háború oka Oroszország nemzetbiztonságának fenyegetése, és nem befolyásolja azt az olajárak alakulása.
Világkép
Politika
Ajánljuk
Marco Rubio szerint az ukrajnai háborút úgy kell lezárni, hogy ne induljon újra néhány éven belül. Stabilitás és világbéke a cél.
Ha az ukrán-orosz háborúról beszélünk, azt általában két állam konfliktusának vagy szélesebb kontextusban a Nyugat és Oroszország között folyó harcnak fogjuk fel. Azonban a háborúnak a poszt-szovjet térség de-facto, azaz a nemzetközi közösség által el nem ismert államaira is hatással van. 2022 februárja előtt hat ilyen entitás létezett: a Dnyeszter-menti Köztársaság, a Luhanszki, illetve a Donyecki Népköztársaságok, Abházia, Dél-Oszétia és a Hegyi-Karabakhi Köztársaság. Ebből a hatból három mára eltűnt, az egyik sorsa igencsak függ a harcok kimenetelétől, kettőt pedig elkerülnek a háború hullámai. Nézzük sorban, hogyan alakult a térség stabilitás hiányától szenvedő államainak sorsa az elmúlt bő két évben.
Abbász Araghcsi, Irán külügyminisztere figyelmeztetett az izraeli támadások veszélyes következményeire. Araghcsi hangsúlyozta, hogy az ENSZ és az USA felelőssége az izraeli agresszió megfékezésében elmaradt, súlyosbítva a helyzetet Libanonban.