Összes cikk

Az Egyesült Államok F-35-ös vadászrepülőgépeket és légi utántöltő tankereket ad el Romániának és Japánnak

Szerző: | szept 14, 2024 | Amerika, Európa, Hír

Az amerikai külügyminisztérium jóváhagyta Románia számára 32 darab F-35A vadászrepülőgép eladását, amelynek értéke 7,2 milliárd dollár. Az üzlet, amelyet a Lockheed Martin gyárt, még az amerikai kongresszus jóváhagyását is meg kell kapja. A külügyminisztérium közleménye hangsúlyozza, hogy az eladás célja a NATO-szövetséges biztonságának növelése, és hogy Románia jelentős szerepet játszik Európa politikai és gazdasági stabilitásában.

A bejelentés összefonódik azzal, hogy az ukrán pilóták ezen a héten elkezdték az F-16-osokkal kapcsolatos kiképzést egy romániai központban. Románia stratégiai szerepe megerősödik, mivel az ország célja, hogy nemzetközi központtá váljon az F-16-osok kiképzésében. A Fetesti légibázisán 2023 novemberében nyílik meg az F-16-os kiképzőközpont, ahol ukrán pilóták is részesülnek képzésben.

Antony Blinken amerikai külügyminiszter csütörtökön találkozott román kollégájával, Luminita Odobescúval, és kifejezte köszönetét Bukarestnek a Patriot rakétavédelmi rendszer Ukrajnának történő szállításáért. Továbbá, az amerikai külügyminisztérium bejelentette, hogy jóváhagyta egy KC-46A légi utántöltő tanker repülőgép 4,1 milliárd dolláros eladását Japánnak is.

Forrás – ANSA

További cikkek

Gázában lehet új kormányzati struktúra jön létre

Gázában lehet új kormányzati struktúra jön létre

A gázai háború a jövő év folyamán lezárul, és új kormányzó hatóságot állítanak fel a konfliktus sújtotta országra. Az izraeli erők teljesítették katonai céljukat Gázában olyannyira, hogy az már nem tud szervezett struktúraként harcolni. Az izraeli hatóságok azt...

Digitális útlevelek az EU-ban: Új javaslat a határellenőrzés egyszerűsítésére

Digitális útlevelek az EU-ban: Új javaslat a határellenőrzés egyszerűsítésére

Az Európai Bizottság javaslatot tett digitális útlevelek és személyazonosító igazolványok bevezetésére, hogy megkönnyítse a határellenőrzéseket és új digitális szolgáltatásokat tegyen elérhetővé az uniós állampolgárok számára. Az új rendszer nem lesz kötelező, de azok számára, akik kérik, az uniós tagállamok kötelesek lesznek biztosítani.