Jens Stoltenberg leköszönő főtitkár szerint a NATO ma erősebb és egységesebb, mint valaha, annak ellenére, hogy korábban megosztottnak és elavultnak nevezték.
Megjelent cikkek
Von der Leyen: 4,5 GW energiát exportálunk Ukrajnába a téli hónapokra
Az Európai Bizottság elnöke, Ursula von der Leyen bejelentette, hogy Ukrajna energetikai infrastruktúrájának fele megsemmisült a háború alatt. Az Európai Unió és a Nemzetközi Energiaügynökség célja, hogy 4,5 GW energiát helyreállítson és exportáljon Ukrajnába a téli hónapokra.
Evakuációt rendeltek el Oroszországban
Sem az orosz, sem az ukrán fél állításait nem erősítették meg független források.
Katalin hercegné visszatért a kemoterápia után
Fokozatosan kezdi újra a nyilvános szereplések vállalását.
Az ukrán elnök felháborodását fejezte ki az ügy kapcsán
Az ukrán és a lengyel hatóságok folyamatosan kapcsolatban állnak egymással.
A Biden adminisztráció nem tervezi új tűzszüneti javaslat előterjesztését
A fő kérdés a foglyok helyzete a felek között.
Trump: Isten azt akarja, hogy én legyek az Egyesült Államok elnöke
Donald Trump egy élő közvetítés során kijelentette, hogy Isten akarata, hogy ő legyen az USA következő elnöke. A volt elnök két közelmúltbeli támadást „baloldali szélsőségeseknek” tulajdonított, és bírálta Joe Bident és Kamala Harrist, politikai ellenfelei retorikáját hibáztatva a történtekért.
A Meta világszerte kitiltotta az orosz állami médiát platformjairól
A Meta bejelentette, hogy kitiltotta az RT-t, a Rosszija Szegodnyját és más orosz állami médiahálózatokat a Facebookról és az Instagramról. A vállalat döntését az orosz állami média külföldi beavatkozási tevékenységére hivatkozva hozta meg.
Németország visszaállítja a határellenőrzést az illegális bevándorlás megfékezésére
Olaf Scholz német kancellár bejelentette, hogy az ország legalább hat hónapra, de várhatóan hosszabb időre is visszaállítja a határellenőrzést a schengeni övezeten belül. Az intézkedés célja az illegális bevándorlás megfékezése és a biztonság erősítése, amelyet Nancy Faeser belügyminiszter szerint bűnözők és szélsőségesek ellen is irányítanak.
Ázsiát is elérte a pusztító időjárás
Az őszi fesztivál idején tört rá Shanghajra a rossz időjárás.
Donald Trump ellen merényletet kíséreltek meg egy golfpályán
A támadó korábban Ukrajnában is toborozott.
Stéphane Séjourné, mint európai biztosjelölt
Breton kritizálta Ursula von der Leyent.
Venezuela hat külföldi állampolgárt tartóztatott le
Az USA tagad minden állítólagos érintettséget.
Donald Trumpot kritizálják az abortuszellenesek
Lila Rose nyilatkozott Donald Trump kapcsán.
A szlovák kormányba vetett bizalom csökkent
Robert Fico védelmébe vette a reformokat.
Hatalmon a tálibok, a nemi ”apartheid” felelősei
A női jogok érvényesítése mindmáig számos helyen a világban meghatározó kérdéseket vet fel. Ezért fontos megvitatni a nők szerepét a különböző kultúrák társadalmaiban és a nemi egyenlőség fontosságát.
Az Egyesült Államok F-35-ös vadászrepülőgépeket és légi utántöltő tankereket ad el Romániának és Japánnak
Az amerikai külügyminisztérium jóváhagyta Románia számára 32 darab F-35A vadászrepülőgép eladását, valamint egy KC-46A légi utántöltő tanker eladását Japánnak. Az üzletek célja a NATO-szövetségesek biztonságának növelése és a regionális stabilitás erősítése.
Spanyolország békekonferenciát javasol az izraeli-palesztin konfliktus rendezésére
Josè Manuel Albares spanyol külügyminiszter bejelentette, hogy Spanyolország támogatja egy nemzetközi békekonferencia összehívását az ENSZ égisze alatt a gázai konfliktus megoldása érdekében. A nemzetközi közösség határozott fellépését sürgette, ha a felek nem hajlandók tárgyalni.
Biden és Keir Starmer aggodalmukat fejezték ki az orosz fegyverszállítások miatt
Joe Biden amerikai elnök és Keir Starmer brit miniszterelnök a Fehér Házban tartott találkozójukon megerősítették támogatásukat Ukrajna iránt, és kifejezték aggodalmukat Irán és Észak-Korea orosz fegyverszállításai, valamint Kína ipari támogatása miatt.
Biden engedélyezheti Ukrajnának a nyugati fegyverek használatát orosz területen
Joe Biden közel áll ahhoz, hogy engedélyezze Ukrajnának a nyugati nagy hatótávolságú fegyverek használatát orosz területen, feltéve, hogy nem az Egyesült Államok által szállított fegyvereket használják. A kérdésről holnap tárgyal a washingtoni látogatáson Keir Starmer brit miniszterelnökkel.
Az Amazon 10,5 milliárd dolláros befektetéssel növeli jelenlétét az Egyesült Királyságban
Az Amazon bejelentette, hogy a következő öt évben 10,5 milliárd dollárt fektet be az Egyesült Királyságba, ezzel több ezer munkahelyet teremtve az országban és jelentősen hozzájárulva a GDP növekedéséhez.
Pedro Sánchez: Az EU-nak újra kell gondolnia a kínai e-autókra kivetett vámokat
Pedro Sánchez spanyol miniszterelnök Sanghajban kijelentette, hogy az EU-nak át kell gondolnia a Kínában gyártott elektromos autókra kivetett magas vámok tervét. Hangsúlyozta, hogy a kereskedelmi háborúk helyett inkább az együttműködés és a kompromisszumkeresés a cél.
Kamala Harris és Donald Trump kézfogással kezdte a vitát Philadelphiában
A tegnapi elnöki vita meglepő gesztussal indult: Kamala Harris és Donald Trump kezet fogtak a színpadon, ami ellentétben állt a Trump és Joe Biden közötti előző viták feszült hangulatával.
BMW: Beszállítói gondok miatt csökkenő profitkilátások 2024-re
A BMW lefelé módosította 2024-es pénzügyi becsléseit az autóiparban tapasztalható ellátási gondok és egy beszállító technikai problémái miatt. A változások várhatóan komoly hatással lesznek a globális eladásokra és az adózás előtti eredményre.
Ausztrália korlátozná a fiatalok közösségi média használatát
Az ausztrál kormány korhatárt vezet be a közösségi média használatához, hogy a fiatalokat távol tartsa az elektronikus eszközöktől.
Kim Dzsongun: Nukleáris erőink készen állnak az USA elleni harcra
Kim Dzsongun megerősítette álláspontját az atomfegyverek növeléséről.
Mario Draghi: Az EU-nak évente 800 milliárd eurónyi beruházásra van szüksége
Mario Draghi, az Európai Központi Bank korábbi elnöke, új jelentésében hangsúlyozza, hogy az EU-nak évente legalább 750-800 milliárd eurónyi további beruházásra van szüksége célkitűzéseinek eléréséhez, különösen a védelmi és kutatás-fejlesztési területeken.
Dél-Afrika Gyarmatosítása: A Hódítás és Ellenállás Története
Dél-Afrika gyarmatosítása során számos gyarmatosító hatalom és számos, különböző nép küzdött az európai uralom ellen. A dél-afrikai gyarmatosítás története hosszú és erőszakkal teli, sokféle népcsoporttal, amelyek megpróbáltak győztesen kikerülni egy erőforrásokban gazdag földön. Évszázadokon keresztül európaiak és afrikaiak küzdöttek egymás ellen. Dél-Afrikában afrikai törzsek és európai országok is harcoltak egymás ellen, miközben számos nép függetlenségre és a gyarmati ellenőrzés alól való felszabadulásra törekedett. A gyarmatosítás minden finomság nélkül rányomta véres lábnyomát Dél-Afrikára, és egy olyan országot hagyott maga után, amelyet a múlt örökségei gyötörnek.
Földcsuszamlások Dél-Kaliforniában, luxusvillák pusztultak el
Rancho Palos Verdes városát földcsuszamlások sorozata sújtotta, amelyek több mint 200 család életét bolygatták fel és több ezer embert kényszerítettek evakuálásra. Gavin Newsom kormányzó szükségállapotot hirdetett, de sok helyi lakos továbbra sem hajlandó elhagyni az instabil területen épült otthonait.
Von der Leyen: 40 millió eurós támogatás Ukrajnának a téli időszakra
Az Európai Bizottság 40 millió eurós segélycsomaggal támogatja Ukrajnát az orosz támadások miatt megrongálódott energetikai infrastruktúra helyreállításában és a téli felkészülésben – jelentette be Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke.
Stoltenberg: Pekingnek fel kell hagynia Moszkva támogatásával
Jens Stoltenberg NATO-főtitkár felszólította Kínát, hogy hagyjon fel Oroszország támogatásával az ukrajnai háborúban, hangsúlyozva, hogy Peking cinkossága az orosz védelmi ipar támogatásában Kína érdekeit és hírnevét is veszélyezteti.
17 diák meghalt Kenyában
A tűz oka ismeretlen.
Hatalmas felháborodást váltott ki a fotó
Alice Guó állampolgársága is megkérdőjelezhető.
Pavel Durov nem hagyhatja el Franciaországot
A Telegram CEO-nak még további 6 váddal kell, hogy szembenéznie.
Macron Michel Barnier-t nevezi ki Franciaország új miniszterelnökévé
A 73 éves Michel Barnier, az EU korábbi Brexit-főtárgyalója, a jobboldali Köztársaságiak pártjának veteránja, most kormányt kell alakítson, hogy biztosítsa túlélését a megosztott nemzetgyűlésben.
A Nemzetközi Büntetőbíróság nyilatkozott az Izrael-Hamász konfliktusról
Karim Khan főügyész tette a nyilatkozatot.
Iskolai lövöldözés volt Georgia államban
A környékbeli iskolák zárva tartanak a héten.
Berlin új lépésekkel támogatja a válságban lévő autóipart
A német kormány új adókedvezményekkel támogatja az autóipart az elektromos autók eladásának lassulása miatt.
Az EU fontolóra veszi a rászoruló mezőgazdasági termelők közvetlen támogatását
Az Európai Unió közvetlen támogatásokat és új alapot tervez a rászoruló mezőgazdasági termelők megsegítésére, valamint a fenntarthatóság felgyorsítására az agrár-élelmiszeriparban.
A Columbia Egyetemen tüntetésekkel kezdődött a tanév
Palesztin és Izrael pártiak is járnak az egyetemre.
Maduro: Csak egy chavistának adom át Venezuela vezetését
Nicolas Maduro venezuelai elnök kijelentette, hogy az ország irányítását csak egy „chavista, bolivári és forradalmi” elnöknek hajlandó átadni, amikor eljön az ideje. Maduro harmadik ciklusra nyerte el az elnöki széket, bár a választás eredményeit viták övezik.
Giorgia Meloni: Komoly döntések segítik a gazdaság zavartalan működését
Olaszország a világgazdaság lassulása és a kényes nemzetközi helyzet ellenére is jobban növekszik, mint más európai országok.
Emmanuel Macron megszólal a Durov ügy kapcsán
Az állampolgárságról való döntést az elnök Franciaország számára előnyösnek nevezte.
A Darvaza gázkráter jelentős hatással van a türkmenisztáni turizmusra
A gázkráter 50 évvel ezelőtt kelettkezett egy szovjet balesetből kifolyólag.
A tálibok megszakítják az együttműködést az ENSZ afganisztáni missziójával
Az afganisztáni tálib kormány erkölcsi rendőrsége bejelentette, hogy többé nem működik együtt az ENSZ afganisztáni segélymissziójával, mivel azt „ellenérdekelt félnek” tekinti.
Csökkenő infláció és munkanélküliség az euróövezetben
Az Eurostat adatai szerint augusztusban 2,2%-ra csökkent az infláció az euróövezetben, miközben a munkanélküliség 6,4%-ra mérséklődött. A legmagasabb infláció Belgiumban, a legalacsonyabb Litvániában volt.
A közelgő keletnémet tartományi választások jelentősége az orosz-ukrán konfliktusra
Az európai geopolitikát is befolyásolhatja a választás.
Németország és Nagy-Britannia szorosabb együttműködésre törekszik Európában
Németország és Nagy-Britannia folytatja Ukrajna támogatását, és a két ország egyedülálló megállapodáson dolgozik kapcsolataik további erősítéséért – közölték vezetőik Berlinben.
Kína figyelmezteti az Egyesült Államokat a Fülöp-szigetek támogatása miatt
Wang Yi kínai külügyminiszter figyelmeztette Jake Sullivant, az amerikai nemzetbiztonsági tanácsadót, hogy ne támogassa a Fülöp-szigeteket a Dél-kínai-tenger vitáiban.
Szudán: Az ignorált háború
Súlyos humanitárius krízis, éhínség, kényszermigráció, halálesetek és bizonytalanság- valahogy így néznek ki a mindennapok Szudánban, az országban, ahol a hatalomért való küzdelem nem ismer megállást.
A külpolitika kulcsfontossága az elnöki kampányban
Donald Trump bírálta az afganisztáni kivonulást.
A Telegram és Franciaország viszonya
Francia politikusok körében továbbra is népszerű a platform.
A Skót Nemzeti Pártot megosztja az izraeli-palesztin konfliktus
Eredetileg a találkozót nem akarták a nyilvánosságra hozni.
Feszült a helyzet Libanonban
A felek közötti tűzváltás folyamatos.
A Telegram vezérigazgatóját letartóztatták
Az orosz kormány mindent megtesz Pavel Durov védelméért.
Ferenc pápa az ukrajnai vallásszabadság védelmére szólít fel
Ferenc pápa aggodalmát fejezte ki az ukrajnai vallásszabadság miatt, és figyelmeztetett, hogy a háború nem igazolhatja az egyházak elnyomását.
Újabb rakétaindítást tervez decemberben a japán Space One a korábbi kudarc után
A japán Space One bejelentette, hogy decemberben újraindítja rakétaprogramját, miután egy korábbi, márciusi kísérletük kudarcot vallott, amikor a rakéta felrobbant. A cég célja, hogy a következő évtizedre rendszeres, évi 30 indítást érjen el.
Greta Thunberg norvégiai gázüzem elleni tüntetésen vett részt
Greta Thunberg svéd környezetvédő és az Extinction Rebellion aktivistái ma tiltakoztak egy gáz- és olajfeldolgozó üzem ellen Norvégia délnyugati részén, megpróbálva megakadályozni a létesítmény működését.
Ifjabb Kennedy visszavonul és Trumpot támogatja
Ifjabb Robert F. Kennedy, a Kennedy család demokrata sarja, akinek független elnökválasztási kampánya mind a republikánusok, mind a demokraták szavazatait veszélyeztette, felfüggesztette kampányát, és Donald Trump támogatását jelentette be.
Jake Sullivan első kínai látogatása amerikai nemzetbiztonsági tanácsadóként
Jake Sullivan augusztus végén Kínába utazik, hogy előkészítse a Biden és Hszi közötti év végi csúcstalálkozót.
Kamala Harris elfogadta az elnökjelöltséget: új jövőt ígér Amerikának
Kamala Harris csütörtökön nagyívű, lényegre törő beszédben vette át a demokraták elnökjelöltségét, megígérve, hogy elszámoltatja Donald Trumpot és egy igazságosabb, szebb jövő felé vezeti az országot.
Illegális fegyverkereskedelem az X-en?
A platformon arab nyelvű profilok célozzák meg a húszikat.
Mit is jelent ma modern nagyhatalomnak lenni?
Az Amerikai Egyesült Államoknak, ha megakarja őrizni nagyhatalmi státuszát bizonyos politikáin változtatnia kell.
Az Európai Parlament nemek közötti elosztásáról
Az aggodalmak továbbra is fennállnak a nemek közötti egyenlőséget illetően.
Kamala Harris négyszer annyi pénzt gyűjtött júliusban, mint Donald Trump
Kamala Harris kampánya a múlt hónapban 204 millió dollárt gyűjtött, ezzel jelentős előnyt szerezve Trump 48 millió dollárjával szemben, miközben a demokrata jelölt iránti növekvő lelkesedést mutatja.
Az európai autóipar jelenlegi helyzetéről
Különböző zöld célok elérése kulcsfontosságú.
Az orosz hadsereg előrenyomul Ukrajna keleti részén
A lakosság vonakodik elhagyni a régiót.
Taylor Swift nyilatkozott az elmaradt bécsi koncertjeiről
Az énekesnő dícsérte az osztrák hatóságok munkáját.
Donald Trump ügyvédjét hackertámadás érte
Irán egyenlőre tagadja a vádakat.
Tajvan és Németország mikrochipgyárat épít
Németország el akarja kerülni Kína provokációját.
Mozambik útja a függetlenség felé
„A harc folytatódik!” – ez volt a mozambiki nép hívószava a portugál gyarmatosítás elleni harcban. Mozambik évszázados szenvedésen és kizsákmányoláson ment keresztül a portugál birodalom által. Ahogy a felszabadítási hullám végigsöpört az afrikai kontinensen, a mozambiki népet is arra ösztönözték, hogy fegyvert ragadjon elnyomói ellen. Kilenc évig tartó gerillakonfliktus következett, amely végül a nemzet szabadságához vezetett. A mozambiki függetlenségi háború a zsarnoksággal szembeni kollektív küzdelem és áldozatvállalás fontosságát foglalja magában.
Az USA nyilatkozik a venezuellai elnökválasztásról
A demokratikus értékrend betartására szólítanak fel.
Az amerikai hadsereg 3 éve vonult ki Afganisztánból
A hátrahagyott amerikai fegyverekkel tartottak felvonulást.
Donald Trumptól fegyelmezettséget várnak el
Arra kérik a volt elnököt, hogy ne támadja személyesen Kamala Harrist.
A japán miniszterelnök nem indul újra a tisztségért
A döntés meglepte a pártot.
Az FBI nyomozást indított
Irán bevatkozhat az amerikai elnökválasztásba?
POLIMPIA- Létezik-e olimpia politika nélkül?
A politika árnyalt jelenléte a sport világában az ókori görög olimpiai játékokra vezethető vissza. A görög városállamok között gyakori volt a fegyveres konfliktus, melyeket ideiglenesen szüneteltettek az olimpiai fegyverszünet keretein belül. Mint tapasztalhatjuk, a jelenben is rendkívül nagy szerepet töltenek be a sportesemények a politikai megnyilvánulások színtereként. Menedéket nyújtanak az erőszak és konfliktusok elől, illetve elősegíthetik a béke kialakítását.
A politikai erőszak növekvő tendenciát mutat
A Donald Trump elleni támadás rávilágított az USA-ban lévő politikai erőszakra.
Mianmar – Az elfeledett konfliktus
Napjainkban egyre gyakrabban szembesülünk a világ számos pontján fellángoló konfliktusokkal, melyekről napról napra újabb tudósítások, tanulmányok és cikkek ezrei születnek a nemzetközi sajtóban. Első ránézésre ezért is lehet kevéssé szembetűnő egy tőlünk távol zajló, elszigetelt eset az olvasók számára, hiszen könnyen gondolhatjuk, hogy a nagyhatalmak naponta megjelenő nyilatkozatai mellett a téma csupán háttérbe szorult. Mianmarban azonban a polgárháború már jóval korábban megkezdődött, évtizedekkel a jelenlegi konfliktusok előtt, a hidegháború hajnalán.
Sebrenicáról
Az ENSZ szerveztetét érte kritika Sebrenicával kapcsolatban a korszakban.
Az űrszövetségek kora?
Miközben az USA által vezetett Artemisz-misszióhoz már 43 ország csatlakozott, az elmúlt hónapokban a Kína által irányított ILRS-projekt is elkezdett felpörögni. A jövő űrversenye nem a nagyhatalmak, hanem az általuk vezetett szövetségi rendszerek között fog zajlani.
Kamala Harrisről
Kamala Harris pályájának a bemutatása
A Lukoil Oil Company
A Lukoil Oil Company, Oroszország egyik vezető energiaipari vállalata, amely olaj- és gázkutatással, kitermeléssel, finomítással és értékesítéssel foglalkozik világszerte, súlyosan érintettek a nemzetközi szankciók miatt, amelyek korlátozták hozzáférését a nyugati piacokhoz és technológiákhoz, így kénytelen volt stratégiáját a belső piacokra és keleti partnerekre áthelyezni.
A NATO új ukrajnai képviselője
Patrick Turnert a napokban nevezték ki a NATO ukrajnai missziójának vezetőjévé, hivatalának betöltését szeptemberben fogja elkezdeni. A NATO új ukrajnai képviselője jelentős tapasztalatokkal bír a nemzetközi biztonság és védelmi politika terén. A cikk további részében bemutatom Turner karrierjének, oktatásának és szakmai tevékenységeinek részleteit.
Politikusok ellen elkövetett merényletekről
2024 eddig a politikusok elleni merényletek éve, de a történelemben volt már hasonló esemény. Ebben az írásban ezekre tekintünk vissza.
Rheinmetall – A cég melynek igazgatóját megmerényelné Moszkva
A Rheinmetall cég neve a médiában az elmúlt hetekben többször is felmerült az Armin Papperger, vezérigazgató ellen tervezetett esetleges merénylet kapcsán.
A NATO csúcstalálkozótól
2024 július 9. és 11. között tartják a NATO katonai szövetség idei évi csúcstalálkozóját. A NATO ebben az évben ünnepli fennállásának a 75. évfordulóját. A védelmi szövetség 1949-ben alakult meg a kollektív védelem biztosítása érdekében.
Bevándorlás az Európai Unióba – A keleti útvonal
Az Európai Unióba legnagyobb számban a Balkán-félsziget felől és a Földközi tengeren átkelve érkeznek a bevándorlók, így hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy keletről is érkeznek mind legálisan, mind illegálisan az Unió területére. Bár a keleti bevándorlás döntő mértékben legális módon történik, külön érdekes mind tágabb hazánk, Európa, mind szűkebb hazánk, Magyarország számára megfigyelni mikor, hogyan és mi miatt érkeznek nagyobb hullámok nyugat irányába és ez milyen kockázatokkal járhat. Mennyire vagyunk felkészülve a hirtelen érkező menekülthullámokra jelenleg és mit tanultunk 2015-ből?
Mit jelent a NATO a modern világunknak?
A NATO vezetői jövő héten Washingtonban találkoznak a szövetség 75. évfordulója alkalmából, hogy ünnepeljék a transzatlanti egységet és meghozzák a jövő biztonságát érintő fontos döntéseket, különös tekintettel az orosz-ukrán háború és a globális autoriter kihívásokra.
Új szereplő az Európai Parlamentben?
Az Európai Parlament a 2024 júniusában tartott választások után az európai politikai átalakulásnak indult és jobb oldalra szerveződött át. Egyes európai vezetőkben felmerült egy egységes jobb oldalt összefogó európai parlamenti frakció létrehozásának.
Európai Unió bővítési politikája és a nyugat-balkáni integráció
Az orosz-ukrán konfliktus és más geopolitikai események hatására az EU bővítési politikája átalakult, előtérbe helyezve a posztszovjet országokat, mint Ukrajna, Grúzia és Moldova, miközben a Nyugat-Balkán csatlakozási folyamata stagnál, számos kihívással szembesülve.
BYD: Megoldás a munkanélküliségre, és progresszív fiskális politika?
A BYD az MG után az első kínai autógyártó, amely gyárakat, összeszerelő üzemeket és jelentős importot hoz Európába, ami nemcsak az autópiacot, hanem a foglalkoztatottságot is befolyásolja, miközben a zöldpolitika és az elektromos autók iránti kereslet elősegíti az ázsiai szereplők térhódítását, de ez az európai infrastruktúra fejlesztésével és a munkaerőpiacra gyakorolt hatásával kapcsolatos kérdéseket is felvet.
Mark Rutte, a következő NATO főtitkár
Jens Stoltenberg 2014 októberétől 2024 októberéig tölti be a NATO főtitkári posztját, ez idő alatt növelte a kelet-európai katonai potenciált és a védelmi kiadásokat, míg utódját, Mark Rutte-t számos kihívás, köztük a NATO egységének fenntartása és az orosz konfliktus kezelése várja.
A jobb oldali pártok megerősödése Európában
A 2009-es európai parlamenti választások után a legnagyobb mandátumszámot az EPP (Európai Néppárt) szerezte meg, amellyel elhozta a jobboldali uralmat az Európai Unió parlamentjében.
Watergate: A botrány, ami megváltoztatta az amerikai politikát
1972-ben Richard Nixon amerikai elnök elsöprő fölénnyel nyerte meg újraválasztását viszont győzelmét beárnyékolta egy növekvő botrány, amelyben azzal vádolták, hogy politikai kémkedést fedezett. 1972-ben, az elnökválasztási kampány idején egy csapat férfit rajtakaptak, amint betörtek a Demokrata Párt nemzeti bizottságának irodáiba a Watergate komplexumban. Bár a demokraták elsöprő fölénnyel veszítették el a választást a hivatalban lévő republikánus elnökkel, Richard Nixonnal szemben, Nixon bukásának magvait már elültették. Ahogy teltek a hónapok Nixon második hivatali idejében, a Watergate-botrány egyre jobban kiéleződött és aláásta az elnökségét. Végül a hangfelvételek bizonyítékai felfedték Nixon mélységes bűnrészességét a Watergate-betörés eltussolási kísérletében.
Francisco Franco útja és a spanyol polgárháború
Francisco Franco 1910-ben, mindössze 17 évesen, másodhadnagyként, katonai osztálya alján végzett. Huszonhat évvel később, a spanyol polgárháború kezdetén Franco már vezérőrnagy volt, minden korábbi osztálytársát megelőzve. Franco a polgárháború alatt konszolidálta hatalmát, így ő lett Spanyolország államfője, kormányfője, a hadseregek generalísimója és Spanyolország egyetlen engedélyezett politikai pártjának országos vezetője 36 éven át. A politikai és társadalmi elnyomás Franco diktatúrája alatt végig fennmaradt, bár Franco rákényszerült arra, hogy liberális gazdaságpolitikát folytasson, Spanyolország gazdaságának megmentése érdekében.
Észak-Afrika függetlenedése: Algéria
Franciaország, 1954 és 1962 között olyan válságba keveredett, amely napról napra mélyült. Algéria függetlenséget akart, és foggal-körömmel küzdött azért, hogy elnyerje azt a franciáktól. A szervezett terrortámadásoktól kezdve a teljes körű háborúig, a tömeges bebörtönzésekig, a Negyedik Köztársaság bukásáig és a franciák fenyegetéséig Franciaországon belül a birodalombarát erők részéről, a háború valóban bonyolult, erőszakos és nehezen megoldható volt.
A Diplomáciai és Kereskedelmi Kapcsolatok Változása az USA és Vietnám Között
Az Egyesült Államok és Vietnám kapcsolata a 20. század közepétől kezdve rendkívüli fordulatokat és átalakulásokat élt meg. Az 1950-es évek elején a vietnámi háború, amely az amerikai katonai jelenlétet is magával hozta, megosztotta az embereket, és hatalmas hatással volt mindkét ország politikájára és társadalmára. Azonban az évek során az USA és Vietnám kapcsolataiban mélyreható változások következtek be.
Az Egyesült Arab Emirátusok a globális térben
Az Egyesült Arab Emírségek a legglobalizáltabb ország a Közel-Keleten, mivel Abu Dhabi, a hatalmas olajvagyonnal rendelkező emírségek és a vállalkozói készségekkel rendelkező Dubai kereskedelmi központként nyílt meg nem sokkal a britektől való függetlenség elnyerése után. Az Egyesült Arab Emírségek már jóval korábban elkezdtek nyitni a szabad kereskedelem, a munkaerő szabad mozgása és a közös üzleti vállalkozások felé, mint a többi közel-keleti ország. Amikor tehát a globalizáció tendenciája az 1990-es évek közepén világossá vált, a legtöbb közel-keleti ország felkészületlen volt a globalizáció gazdasági és politikai hatásaira, míg az Egyesült Arab Emírségek készen állt a globalizációra, legalábbis gazdaságilag. A globalizációt soha nem tekintették kihívásnak, hanem olyan lehetőségnek, amelyből hasznot húzhatnak.
Francia biztonság stratégia az Indo-csendes-óceáni térségben, a 2022-es francia EU Tanácsának soros elnöksége idején
Franciaország történelmileg az első európai ország, amely elfogadta az Indo-csendes-óceáni jövőképet, amelynek középpontjában a Csendes- és az Indiai-óceánon található francia szuverén területek védelme áll. Az Európai Unió (EU) 2021-ben elfogadta az „Indo-csendes-óceáni együttműködési stratégiát”, de a fókuszvesztés árán. 2021-ben a európai szintű közös nevezőre jutás a francia megközelítés eredeti kemény biztonsági és tengerjogi összetevőinek felhígulásához vezetett, és egy sokkal szélesebb, a lehető legátfogóbb keretet hozta létre. Egy ilyen széles keret célja, hogy teret és rugalmasságot teremtsen.