Nem titok, hogy mára már orosz vádlottak tízezrei harcolnak Ukrajna csataterein, mint katonák, mely felmentéssel jár a bűnöktől és azok következményétől. Az igazságszolgáltatás jelentését veszítette Oroszországban, mely rávilágít a tényre, hogy mire is képesek a háborús időszakban megjelenő radikális intézkedések.
Olasz
Szemet szemért, vezetőt gyermekékért és fiatalokért. Lecsapott Izrael Teheránban.
Miközben az USA által vezetett Artemisz-misszióhoz már 43 ország csatlakozott, az elmúlt hónapokban a Kína által irányított ILRS-projekt is elkezdett felpörögni. A jövő űrversenye nem a nagyhatalmak, hanem az általuk vezetett szövetségi rendszerek között fog zajlani.
Az Európai Unióba legnagyobb számban a Balkán-félsziget felől és a Földközi tengeren átkelve érkeznek a bevándorlók, így hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy keletről is érkeznek mind legálisan, mind illegálisan az Unió területére. Bár a keleti bevándorlás döntő mértékben legális módon történik, külön érdekes mind tágabb hazánk, Európa, mind szűkebb hazánk, Magyarország számára megfigyelni mikor, hogyan és mi miatt érkeznek nagyobb hullámok nyugat irányába és ez milyen kockázatokkal járhat. Mennyire vagyunk felkészülve a hirtelen érkező menekülthullámokra jelenleg és mit tanultunk 2015-ből?
1972-ben Richard Nixon amerikai elnök elsöprő fölénnyel nyerte meg újraválasztását viszont győzelmét beárnyékolta egy növekvő botrány, amelyben azzal vádolták, hogy politikai kémkedést fedezett. 1972-ben, az elnökválasztási kampány idején egy csapat férfit rajtakaptak, amint betörtek a Demokrata Párt nemzeti bizottságának irodáiba a Watergate komplexumban. Bár a demokraták elsöprő fölénnyel veszítették el a választást a hivatalban lévő republikánus elnökkel, Richard Nixonnal szemben, Nixon bukásának magvait már elültették. Ahogy teltek a hónapok Nixon második hivatali idejében, a Watergate-botrány egyre jobban kiéleződött és aláásta az elnökségét. Végül a hangfelvételek bizonyítékai felfedték Nixon mélységes bűnrészességét a Watergate-betörés eltussolási kísérletében.
Dél-Korea egyensúlyozni próbál az USA és Kína között, mivel mindkét ország létfontosságú számára: az egyik biztonságot nyújt, a másik gazdasági szempontból elengedhetetlen.
A cikk szerint a békéhez Ukrajna győzelmén és Oroszország vereségén keresztül vezet az út, és a Nyugatnak fokoznia kell támogatását, hogy megakadályozza Putyin stratégiáját, amely a háború elhúzására épít.
Az Egyesült Államok új vámokat tervez a „tisztességtelen kereskedelem” miatt. Az EU szerint ez alapja lehet a tárgyalásoknak.
Irán legfelsőbb vezetője szerint az amerikai légicsapásokat és a jemeni civilek elleni támadásokat azonnal le kell állítani.
Putyin szóvivője szerint Brüsszel és az európai fővárosok militarizációs tervei szembemennek a békés rendezés keresésével.
A jemeni Hútik szerint hiperszonikus rakétát lőttek Tel-Aviv repülőterére és támadták az USS Harry Truman repülőgép-hordozót.
Franciaország egyre mélyebb társadalmi és politikai válságban van, a polarizáció, az utcai erőszak és a radikális csoportok megerősödése miatt sokan attól tartanak, hogy az ország instabilitás felé halad.
Az USA és az EU közötti növekvő nézeteltérések gyengítik a Nyugat diplomáciai hatékonyságát, ezért először a transzatlanti szövetség egységét kell helyreállítani, mielőtt béketárgyalásokról lehetne szó.