Első hivatalos amerikai útján, New Yorkban tartott tájékoztatón Gideon Sa’ar külügyminiszter azzal vádolta több nyugati ország vezetését – köztük Franciaországot, Nagy-Britanniát, Kanadát és Ausztráliát –, hogy nyomást próbálnak gyakorolni Izraelre a palesztin állam elismerése érdekében – írja a Times of Israel.
„Ezek a kormányok egy palesztin államot akarnak Izraelre erőltetni. Ez számunkra öngyilkosság lenne” – fogalmazott Sa’ar, aki az amerikai zsidó szervezetek elnökeinek konferenciáján beszélt.
A külügyminiszter szerint a nyugati fővárosok „lendületet akarnak teremteni” a szeptemberre tervezett egyoldalú lépésekhez, amelyek során több ország is hivatalosan elismerheti a palesztin államot. Sa’ar hangsúlyozta, hogy Izrael ezt semmilyen körülmények között nem fogadhatja el.
Forrás – ANSA
