Kína az USA-t vádolja Latin-Amerika destabilizálásával

Szerző: | febr 7, 2025 | Amerika, Háború, Napi hírek

Kína élesen bírálta az Egyesült Államokat, amiért szerinte Latin-Amerikában „hidegháborús mentalitást” követ, és feszültséget szít a térségben. Peking hivatalosan tiltakozott Marco Rubio amerikai külügyminiszter nemrégiben tett kijelentései ellen, amelyeket latin-amerikai látogatása során tett.

„Az amerikai nyilatkozatok hamisak és tele vannak hidegháborús mentalitással és ideológiai elfogultsággal” – közölte a kínai külügyminisztérium egy hivatalos jegyzékben.

A dokumentum szerint Washington alaptalan vádakat fogalmaz meg Kína ellen, szándékosan próbál viszályt kelteni Peking és a latin-amerikai országok között, valamint beavatkozik Kína belügyeibe, ezzel aláásva Peking legitim jogait és érdekeit.

Forrás – ANSA