Nem titok, hogy mára már orosz vádlottak tízezrei harcolnak Ukrajna csataterein, mint katonák, mely felmentéssel jár a bűnöktől és azok következményétől. Az igazságszolgáltatás jelentését veszítette Oroszországban, mely rávilágít a tényre, hogy mire is képesek a háborús időszakban megjelenő radikális intézkedések.
Angol
Szemet szemért, vezetőt gyermekékért és fiatalokért. Lecsapott Izrael Teheránban.
Miközben az USA által vezetett Artemisz-misszióhoz már 43 ország csatlakozott, az elmúlt hónapokban a Kína által irányított ILRS-projekt is elkezdett felpörögni. A jövő űrversenye nem a nagyhatalmak, hanem az általuk vezetett szövetségi rendszerek között fog zajlani.
Az Európai Unióba legnagyobb számban a Balkán-félsziget felől és a Földközi tengeren átkelve érkeznek a bevándorlók, így hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy keletről is érkeznek mind legálisan, mind illegálisan az Unió területére. Bár a keleti bevándorlás döntő mértékben legális módon történik, külön érdekes mind tágabb hazánk, Európa, mind szűkebb hazánk, Magyarország számára megfigyelni mikor, hogyan és mi miatt érkeznek nagyobb hullámok nyugat irányába és ez milyen kockázatokkal járhat. Mennyire vagyunk felkészülve a hirtelen érkező menekülthullámokra jelenleg és mit tanultunk 2015-ből?
1972-ben Richard Nixon amerikai elnök elsöprő fölénnyel nyerte meg újraválasztását viszont győzelmét beárnyékolta egy növekvő botrány, amelyben azzal vádolták, hogy politikai kémkedést fedezett. 1972-ben, az elnökválasztási kampány idején egy csapat férfit rajtakaptak, amint betörtek a Demokrata Párt nemzeti bizottságának irodáiba a Watergate komplexumban. Bár a demokraták elsöprő fölénnyel veszítették el a választást a hivatalban lévő republikánus elnökkel, Richard Nixonnal szemben, Nixon bukásának magvait már elültették. Ahogy teltek a hónapok Nixon második hivatali idejében, a Watergate-botrány egyre jobban kiéleződött és aláásta az elnökségét. Végül a hangfelvételek bizonyítékai felfedték Nixon mélységes bűnrészességét a Watergate-betörés eltussolási kísérletében.
A cikk Keir Starmer politikai irányvonalát elemzi, azt állítva, hogy a brit Munkáspárt vezetője egyre inkább a konzervatívok radikális gazdaságpolitikáját követi. A szerző szerint Starmer olyan döntéseket hoz, amelyek elsősorban a vállalatoknak kedveznek, miközben a munkásosztály és a szegényebb rétegek háttérbe szorulnak.
A cikk arra világít rá, hogy a japán kormány eddigi népesedéspolitikai intézkedései nem tudták megállítani a drasztikus népességcsökkenést. Az elöregedő társadalom és a csökkenő születési ráta miatt egyre súlyosabb gazdasági és szociális problémák jelentkeznek, miközben a döntéshozók képtelenek hatékony válaszokat adni.
A cikk az orosz gazdaság valós helyzetét vizsgálja hétköznapi emberek tapasztalatain keresztül. Bár a hivatalos adatok szerint a gazdaság stabil, sok állampolgár nehézségekkel küzd a megélhetésben, különösen az infláció és a csökkenő vásárlóerő miatt.
A cikk részletes elemzést nyújt arról, hogyan alakul a választói lojalitás Lengyelországban, és milyen tényezők befolyásolják a különböző politikai táborok támogatottságát. A szerző hangsúlyozza, hogy a pártválasztás egyre inkább érzelmi és identitásalapú döntéssé válik, ami csökkenti a politikai mobilitást.
Az USA befagyasztotta a Voa és más államilag finanszírozott médiumok működését.
Teherán szerint a támadások sértik a nemzetközi jogot és a szuverenitást.
A Forradalmi Gárda parancsnoka szerint téves az USA felfogása, és Irán nem enged a megfélemlítésnek.
A cikk azt elemzi, hogy miközben az Egyesült Államok szankciókkal próbálja meggyengíteni Oroszországot, továbbra is jelentős mennyiségű dúsított uránt importál Moszkvától, ami közvetetten finanszírozhatja az orosz háborús gépezetet.